Про Долі та фурії Лорен Ґрофф

Привітик, френди!
ГрофЦієї весни мені якось щастить з грубецькими книжечками:) Ще одненька на 700 з хвостиком електронних сторінок: Долі та фурії американки Лорен Ґрофф – дивна книжка, яку хочеться обговорювати і розбирати “по поличках”… Як і в Дружині мандрівника часом, в Долях та фуріях, напевне, вся історія тримається на “вічному коханні”, де “двоє зустрілися і відтоді були разом навіки”. Але тут вже зовсім інша кава заварена: золотий хлопчик Лотто втрачає майже все через одну єдину помилку молодості, Матильда свідомо йде на таку “помилку” і здобуває можливість мати майже все, що їй треба. Коли ці двоє зустрілися, в кожного була своя мета і свої зацікавлення, але разом вони стали … ні, не одним цілим, а – повноцінними: Лотто завдяки підтримці Матильди здобуває славу та визнання, а Матильда здобуває своє власне життя, в своєму будинку, де вона господиня і де все робиться так, як хоче вона, а не хтось інший.

Ця книжка дуже хороший приклад справжньої любові, коли заради коханого дійсно готовий на все. Але… мотиви цієї готовності часом дуже егоїстичні та корисливі, а ці двоє, здається, навіть не усвідомлювали цього. Розказувати зміст без спойлерів важко, тому ділюся враженнями:
це була ціла купа сторінок нудного читання на межі “залишити все і не читати далі”, бо враження, що читаєш-слухаєш переказ якогось серіалу, на зразок “а тоді він впав на коліно і запропонував руку і серце, а вона погодилася, а потім вони одружилися, ну а його мама то собі не сподобала і тому вони…”. Хоча, десь чисто на інтуїтивному рівні розумієш, що воно так і задумано, і що авторка, напевно, так писала свідомо.
Але, якщо не здатися і дочитати книжку до кінця, то на останньому прочитаному слові десь в середині тіла феєрверком вибухає думка “ого! ого!! ОГО!!!” і приходить усвідомлення своєрідної геніальності написаного. Під геніальністю я тут маю на увазі те, що авторці попри дуже просту форму викладу історії “вічного кохання”, майже без описів відчуттів і почуттів (а так хотілося трошки більше внутрішнього світу героїв…), без особливих стилістичних приколів (ну це на мою непрофесійну думку і суто за моїми враженнями) вдалося досягти отого ефекту феєрверку в кінці книжки. Бо книжка багатошарова: вічне кохання це просто фон для двох просувати і звеличувати себе у свій власний спосіб. Це просто прикриття, навіть у власних очах, це виправдання та замолювання своїх власних гріхів, признатися в яких часом не хочеться навіть самому собі. Одне життя для двох і дві точки зору, дві історії цього життя. Тому, картинка стає цілісною і досконалою після прочитання цих двох історій і набуває змісту практично на останньому реченні. Звідси і моє “ОГО!!!!”;)
А ще я от думала, про що ж ця книжка? і ніби про любов – оту єдину і на все життя, і про вибір, і про дружбу, і про долю, і про… та про все разом і ні про що конкретно. Жодному з героїв я не симпатизувала, в кожному бачила певні вади і недоліки в характері та поведінці. В основному – я їх жаліла, але якби мала таких друзів, навряд чи часто з ними спілкувалася б. Практично всіх героїв хотілося поправити, вказати кращий шлях вирішення їхніх проблем, розказати їм як можна і як не можна робити, але потім розуміла, що їм ці поради все одно не допомогли б. Вони просто такі які є, якими їх придумала авторка… А я, як читач, я просто їх не змогла зрозуміти.
Ну бо знаєте як воно є, читач…, він же як Бог: зверху книжки все бачить і все знає краще автора, і всіх хоче поправити і підігнати під свою неперевершену, ідеальну і єдино правильну подобу. Так от, цих героїв мені не вдалося “втиснути” в свою подобу… а, зрештою, і не дуже хотілося.
Зізнаюся – кілька разів сльози виходили на очі, а в горлі перехоплювало подих, бо, напевне, через оту простоту розповіді, історія в цілому сприймалася як реальна.
Ну і єдиний цікавий мені персонаж – Рейчел – дуже мало розкритий, а шкода…
А, і ще маленьке попередження: в книжці трохи є одностатевого кохання та еротичних сцен, сторінками читати було не зовсім приємно.
В цілому – таки дивна книжка: читати було не дуже цікаво, але книжка зачепила і залишила хороші враження. Тож раджу налаштуватися на не дуже захопливий процес але дуже цікавий результат та читати книжку всю і зразу. Бо як трохи розтягнете читання в часі, шансів дочитати книжку до кінця залишиться мало, а шкода… книжка таки вартує бути дочитаною;)

Advertisements

One thought on “Про Долі та фурії Лорен Ґрофф

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s